Poker online na https://dobramine.com/poker-online to technicznie prosta gra. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, a jedyną rzeczą, której musisz się nauczyć, jest kolejność rozdań pokerowych.

Ale poker to także gra zręcznościowa, co oznacza, że musisz grać dużo rąk i zdobywać wiedzę poprzez doświadczenie, aby być dobrym. Dlatego naszą najlepszą radą jest “uczyć się w praktyce” za pomocą tak zwanych freerolli. Są to darmowe turnieje pokerowe z prawdziwymi pieniędzmi w banku. W takich turniejach jest wielu graczy, ale tutaj wiele się nauczysz – i nadal masz szansę wygrać pieniądze. Wszyscy na poniższej liście mają regularne darmowe turnieje, a także własny turniej dla wszystkich nowych zarejestrowanych z bardzo dużym kosztem.

Poker online. Texas Hold ‘ Em dla początkujących

Zasady w tym artykule opierają się na Texas Hold ‘ em. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza gra w pokera online. Jeśli jesteś nowy w Texas Hold ‘ em-to dobre miejsce na rozpoczęcie. Należy pamiętać, że niektóre zasady są uniwersalne dla większości rodzajów pokera, a inne zasady będą się różnić od jednej gry w pokera do drugiej.

Poker online. Texas Hold ‘ Em

W Texas Hold ‘ em zazwyczaj gra od 2 do 10 graczy. Gra ma 5 wspólnych kart, które gracze muszą połączyć z 2 własnymi kartami, aby stworzyć najlepszą możliwą kombinację pokera.

Każda runda gry może być podzielona na trzy części: konfigurację, rundy zakładów i Showdown. Poniżej przyjrzymy się temu, co dzieje się w każdej z części i poprowadzimy Cię przez pełną rundę Texas Hold ‘ em.

Lokalizacja przycisku dealera w poker online

Pierwszą rzeczą, która odbywa się w grze, jest umieszczenie przycisku dealera. Aby rozdać przycisk krupiera, wszyscy gracze otrzymują jedną kartę. Gracz z najwyższą kartą zaczyna od przycisku krupiera. Przycisk krupiera określa, gdzie rozpoczyna się gra w każdej rundzie, a przycisk obraca spację w lewo na początku każdej rundy.

Płatność rolet w poker online

Gra obraca się od gracza do gracza, a obrót następuje po zegarze. Gra rozpoczyna się od osoby po lewej stronie gracza za pomocą przycisku krupiera. Ten człowiek musi teraz płacić małym niewidomym. Jest to z góry ustalona kwota. Osoba siedząca po lewej stronie małej ciemnej musi zapłacić dużej ciemnej. Duża ciemna jest zwykle dwa razy większa niż mała ciemna. Po zapłaceniu blindów gra może się rozpocząć.

Koło handlu w poker online

Sama gra zaczyna się od rozdania kart graczom. Krupier to osoba z przyciskiem krupiera, chyba że w grze jest specjalny krupier, który nie bierze udziału w grze. Pamiętaj, że przycisk krupiera powinien być używany w obu przypadkach jako symbol miejsca, w którym gra rozpocznie się w każdej rundzie.

Krupier zaczyna od osoby z małą ciemną i rozdaje po jednej karcie każdemu graczowi – dopóki wszyscy gracze nie otrzymają dwóch kart na rękach. Karty te nazywane są “dziurawymi kartami” i są dostępne tylko dla posiadacza karty do odwołania. Dlatego bardzo ważne jest, aby te karty nie były wyświetlane innym graczom.

Nowicjusze w poker online

Pre-flop

Gdy wszyscy gracze otrzymają swoje karty, może rozpocząć się preflop. Gracze nie wiedzą jeszcze, jakie karty będą na stole (flop), a teraz muszą zdecydować, czy postawią pieniądze na otwarte karty, które otrzymali.

W tej sytuacji gracze mają trzy opcje:

 • Fold: gracz nie jest zadowolony ze swoich kart i nie chce postawić pieniędzy na swoją rękę. Gracz może następnie zrzucić karty bez płacenia więcej i poczekać, aż rozpocznie się następny rozdanie.
 • Call: gracz, który pokazuje, musi zapłacić taką samą kwotę,jak duża ciemna, a może jest to kwota heinede, którą gracz postawił.
 • Podbicie: gracz chce postawić na swoje karty i musi dokonać podbicia co najmniej dwa razy więcej niż duża ciemna. To, czy istnieje górna granica tego, ile można postawić, zależy od tego, czy zostanie rozegrany Limit Hold ’em, czy Limit Hold’ em. Jeśli dwaj gracze wykonują podbicie jeden po drugim, drugie podbicie musi co najmniej pasować do poprzedniego podbicia + dużej ciemnej. Gracz może również wybrać, aby wejść all-in.
 • Runda kończy się, gdy wszyscy gracze: rzucili się lub zapłacili równy Zakład do puli.

Zapaść się w poker online

Gdy wszyscy gracze ukończyli pre-flop, pierwsze trzy wspólne karty mogą być umieszczone na stole. To się nazywa flop. Teraz gracze mają znacznie lepsze wyobrażenie o tym, jak dobra może być ich ręka podczas rundy. Poniżej przyjrzymy się różnym kombinacjom pokerowym i ich kosztom.

Post-flop w poker online

Po zakończeniu flopu rozpoczyna się druga runda zakładów. Ta runda zakładów jest naturalnie nazywana postflopem. Runda zakładów działa tak samo, jak ostatnio, ale z wprowadzeniem czeku i zakładów, jak widać poniżej. Runda rozpoczyna się od pierwszego gracza po lewej stronie przycisku krupiera, który wciąż jest w grze.

Gracze mają teraz dwie opcje:

 • Checke: pierwszy gracz w rundzie zakładów może wybrać czek. Oznacza to, że gracz oddaje pałeczkę następnemu graczowi bez obstawiania. Gracze mogą tylko sprawdzić, czy są one pierwsze w rundzie zakładów, lub jeśli wszyscy poprzedni gracze są również sprawdzone.
 • Bet: jeśli gracz chce postawić zakład, należy postawić kwotę odpowiadającą dużej ciemnej. W razie potrzeby można go również umieścić więcej. Jeśli gracz obstawia zakład, wszyscy pozostali gracze muszą wybrać, czy chcą podążać za jego przykładem (call), czy też zrzucić karty. Pamiętaj, że im później w grze rzucisz się, tym więcej pieniędzy stracisz.
 • Tarnina
 • W tej rundzie na stole pojawia się czwarta wspólna karta. Wtedy jest gotowy na nową rundę zakładów. Ta runda zakładów jest bardzo podobna do postflop.

Rzeka w poker online

W tej rundzie na stole pojawia się piąta wspólna karta. Gracze widzieli teraz wszystkie karty i muszą podjąć ostateczną decyzję, czy chcą obstawiać w ostatniej rundzie zakładów. Ta runda zakładów jest całkowicie podobna do poprzedniej rundy. Zwróć uwagę, że w niektórych przypadkach będzie on pusty dla graczy jeszcze przed rozpoczęciem rundy River, ponieważ wszyscy zrzucili.

Runda kończy się, gdy wszyscy gracze: rzucili się, sprawdzili lub zapłacili równy Zakład do puli.

Demontaż w poker online

W rundzie rozgrywek pozostali gracze muszą w końcu ujawnić swoje karty sobie nawzajem. Gracz, który postawił pierwszy zakład na river rundzie, jako pierwszy otwiera swoje karty. Następnie staje się następny w kolejce po lewej stronie, aż wszyscy pokażą swoje karty. Jeśli wszyscy gracze wystawią czek na river (bez zakładów), pierwszy gracz znajduje się po lewej stronie przycisku krupiera, który wyświetla ich karty jako pierwsze. Jeśli gracz widzi, że przegrał, może nie pokazać swojej ręki. Gracz w tym przypadku traci pulę.

Zwycięzcą w grze jest ten, kto ma najlepszą rękę.

A oto runda Texas Hold ‘ em w pigułce! Poniżej omówimy różne ręce w pokerze, a także sposób, w jaki ich wartość jest ważona względem siebie.

Ręce w Texas Hold ‘ em poker online

Wszystkie ręce w Texas Hold ‘ em są pokazane na poniższym obrazku. Jak widać, wszystkie pokerowe ręce składają się z 5 kart, a nie więcej. Te 5 kart może być dowolną kombinacją dwóch kart, a także pięciu kart na stole. Możesz wybrać, czy użyć jednej, obu, czy też żadnej z kart, które masz pod ręką.

Ręce w poker online

Strzałki na obrazie są uszeregowane ze spadkiem wartości od lewej do prawej. Górny rząd ma najwyższą wartość, a środkowy rząd ma wyższą wartość niż najniższy. Oznacza to, że każda ręka straci lewą lub wyższą rękę, z wyjątkiem Royal Flush, która jest najlepszą ręką, jaką możesz zdobyć w Texas Hold ‘ em. Różne kolory nie dodają żadnej dodatkowej wartości do ręki. Oznacza to, że dwóch graczy z tą samą ręką, ale z innym kolorem, będzie miało taką samą wartość.

Jak wygrywasz w poker online?

Do tej pory może się wydawać, że istnieje tylko jeden sposób na wygraną w pokera: mianowicie, mając najlepszą rękę na końcu gry. Ale jak widać poniżej, istnieją dwa sposoby na wygraną.

Możesz wygrać w pokera na dwa sposoby:

 • Posiadanie najcenniejszej ręki na końcu rundy, gdy wszystkie karty się pojawią (showdown)
 • Zmuszanie innych graczy do złożenia przed ostateczną rozgrywką
 • Blefowanie i manipulowanie konkurencją
 • Pierwszy sposób na wygraną powinien być względnie zrozumiały. Masz najlepszą rękę na końcu gry, a tym samym wygrać rundę. Inny sposób na wygraną może wydawać się nieco bardziej mglisty: wygrywasz właśnie dlatego, że wszyscy inni gracze rzucili się. Co to znaczy?

Może to oznaczać jedną z kilku:

Inni gracze nie wierzyli w swoje karty.

Sprawiłeś, że inni gracze myślą, że masz najlepsze karty dzięki manipulacji w poker online!

Manipulowanie innymi graczami w ten sposób jest dużą i trudną częścią gry w pokera. Dzięki dobrej manipulacji możesz wygrać rundę nawet z najgorszą ręką na stole.

“dzięki dobrej manipulacji możesz wygrać runda, nawet z najgorszą ręką na stole”

Na początku może być trudno dostać się do manipulacji i zaleca się dobrą robotę z doświadczeniem przed przetestowaniem go. Zwłaszcza jeśli chodzi o duże pieniądze. Jeśli nie masz dobrego zrozumienia gry, łatwo skończysz blefować, a nie konkurenci. Jeśli jednak uda Ci się złapać Wielki blef, często będzie on niesamowicie nagradzany.

Różni gracze będą wykorzystywać niesamowitą liczbę różnych taktyk do manipulowania swoimi konkurentami. Niektórzy będą głośni i rozmowni, a inni gracze w każdej chwili będą milczeć lub próbować ukryć swoje emocje za pomocą, na przykład, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Język ciała jest również bardzo ważnym narzędziem. Kiedy różne typy graczy spotykają się ze sobą, przy stole często pojawiają się bardzo ciekawe sytuacje.

Poker kostiumy i blef w poker online

Czym różni się Poker Online od zwykłego pokera

Poker Online różni się od zwykłego pokera z kilku powodów, ale najbardziej oczywistym powodem jest to, że nie siedzisz twarzą w twarz z innymi graczami. Tak więc aspekt blefu będzie odgrywał inną rolę niż w zwykłym pokerze. Blef nie jest wykluczony, ale dzieje się inaczej niż wtedy, gdy gracze siedzą twarzą w twarz.

Zaletą pokera online jest to, że możesz grać przy wielu stołach jednocześnie. To nie jest coś, co zalecamy, jeśli jesteś początkującym, ale dla zaawansowanych graczy, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój czas, jest to super okazja.

Poker Online jest również zaletą dla graczy, którzy wolą pozostać anonimowi. Nie każdy chce powiedzieć światu, że gra w pokera. Pod tym względem Internet jest idealną platformą.